ALES Sınav Sonuçları

 

ALES Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sonuçlarını öğrenmek için Tıklayınız

ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi sayfasından online sınav sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. TC Kimlik veya YU numaranızı ve aday şifrenizi girerek sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Aday Şifremi Unuttum?

Aday şifresi Başvuru Merkezlerinden yapılan başvuru işleminde adaylara  ücretsiz olarak verilmektedir. Bu şifre, adayın sisteme ilk girişinde aday tarafından bizzat değiştirilir. Şifrenizi unuttuysanız https://ais.osym.gov.tr internet sitesinden şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Ales Nedir?

Daha çok yüksek lisans başvuruları için girilen sınav olarak bilinen ALES, Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atanabilmek için ve doktora eğitimi için girilmesi gereken bir sınavdır. ALES İlkbahar Sınavı ve ALES Sonbahar Sınavı olmak üzere iki sınavdan oluşmaktadır.

2022-2023 İlkbahar Dönemi ALES yapıldığında, sınavın sonuçlarını ÖSYM'nin Sınav Sonuç Bilgi sayfası yoluyla öğrenebilirsiniz.


Kategori: Sınav Sonuçları

Konular:ALES Sınav Sonuçları, ÖSYS, ÖSYM Sınav Sonuçları, AÖF Sınav Sonuçları, KPSS Sınav SonuçlarıYorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum EkleEn fazla 250 karakter