AÖF - AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ

AÖF

AÖF İnternet Hizmetleri

AÖF Bür hizmetleri web sitesinden ulaşabileceğiniz hizmetler:

AÖF Büro internet hizmetleri sitesinden AÖF sınav sonuçları, AÖF 2022-2023 yılı ders takvimi, AÖF Kayıt yenileme ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca AÖF büro internet sitesinden sınav giriş bilgilerinede erişebilmek mümkün. AÖF Büro hizmetlerinden yararlanabilmek için kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Sınav sonuçlarını yine TC kimlik numaranız ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Şifresiz ders notları öğrenmeyi engellediyseniz şifre girmeniz gerekiyor.

AÖF E-Öğrenme Hizmetleri

AÖF E-Öğrenme internet sitesinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak sistemi kullanabilirsiniz.

İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin İnternet üzerinde istedikleri zamanda ve istedikleri yerde ders çalışmalarını sağlayan bir dizi elektronik öğrenme hizmeti "AÖF e-Öğrenme Portalı" adı altında sunulmaktadır.  Açıköğretim e-Öğrenme Portalında sunulan hizmetler şunlardır:

• Elektronik ders kitapları (AÖF e-Kitap)
• Televizyon Eğitim Programları (AÖF e-Televizyon)
• Alıştırma yazılımları (AÖF e-Alıştırma)
• Deneme Sınavları (AÖF e-Sınav)
• Akademik Danışmanlık Hizmetleri (AÖF e-Danışmanlık)
• Sesli Kitaplar (AÖF e-Sesli Kitap)


Öğrenciler AÖF e-Öğrenme Portalına http://eogrenme.anadolu.edu.tr adresini kullanarak doğrudan erişebilirler. Açıköğretim e-Öğrenme Portalında oturum açabilmek için, T.C. Kimlik Numaralarınızı kullanmanız gerekiyor.

AÖF E-Kitap  

AÖF Öğrencileri E-Kitap hizmeti ile internet üzerinden ders kitaplarına ulaşabilmektedirler. Adobe Flash Paper teknolojisi ile sunulan e-Kitaplar her türlü masaüstü, dizüstü ya da cep bilgisayarından okunabilmektedir. AÖF E-Kitap portalından kitaplarını indirebileceğiniz bölümler:


AÖF E-Televizyon

AÖF E-Televizyon portalından AÖF derslerinin eğitim videolarına ulaşabilirsiniz. AÖF e-Öğrenme portalında da bulunan Uzaktan Eğitim derslerinin televizyon yayınları, TRT Genel Müdürlüğü ve AÖF Fakültedi işbirliğiyle yapılmaktadır. Televizyonda verilen AÖF derslerinin yayın planını;AÖF Bürolarından, ulusal gazetelerden öğrenebilirsiniz.


AÖF Sınav Sonuçları

AÖF Sınav sonuçları sorgulama sayfasından ders notlarınızı öğrenebilirsiniz.

AÖF E-Posta

AÖF E-posta hesabınıza giriş yapabilir. Yeni hesap ulşuturabilir ve şifrenizi yenileyebilirsiniz. Eğer şifre hatırlatma kaydı yaptırdıysanız Şifre Hatırlatma sayfasına giderek yeni şifrenizi öğrenebilirsiniz.

AÖF E-Posta hizmetinin desteklediği protokoller:

SMTP / POP3 / IMAP4
Outlook Web App (web üzerinden erişim)
Exchange ActiveSync (mobil cihazlar)

Not: Outlook Anywhere desteklenmemektedir.

AÖF Kayıt Yenileme Kontrolü

AÖF kayıt işleminizin başarılı bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediğini TC Kimlik numaranız ile kontrol edebilirsiniz.

AÖF Takvimi

AÖF güncel dönem takvimine ulaşabilirsiniz.

AÖF Takviminden:

AÇIKÖĞRETİM DÖNEMLİK-KREDİLİ PROGRAMLARI KAYIT, KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

YENİ KAYIT GÜZ DÖNEMİ
Çoklu Kayıt GÜZ DÖNEMİ
KAYIT YENİLEME GÜZ DÖNEMİ
KAYIT YENİLEME BAHAR DÖNEMİ
YAZ DÖNEMİ KAYIT


AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ YILLIK SİSTEM KAYIT, KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

YENİ KAYIT
ÇOKLU KAYIT
KAYIT YENİLEME


GÜNCEL ÖĞRETİM YILI AÖF SINAV TARİHLERİ

Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik)
Açıköğretim (Dönemlik)
Açıköğretim (Dönemlik)
Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik)
Açıköğretim,İktisat, İşletme (Yıllık)
Açıköğretim (Dönemlik)
Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik)
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık)
Açıköğretim (Dönemlik)
Uzaktan Eğitim Programları (Dönemlik)
Açıköğretim, İktisat, İşletme (Yıllık)

AÖF(Açıköğretim) İle ilgili çeşitli bilgiler

Türk yükseköğretim sisteminde 28. yılını tamamlayan Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi, yaklaşık 1 milyon 700 bin öğrencisi ve bir buçuk milyon mezununa uzaktan eğitim yoluyla yüksek öğrenim hizmeti sağlamaktadır.

E-Öğrenme:

Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi’nde e-Öğrenme hizmetleri; İşletme, İktisat ve Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin televizyon ve kitaplara paralel olarak bilgisayar etkileşimli ders çalışmalarını sağlamak amacı ile 1994 yılında başlamıştır. Bilgisayarın eğitimde kullanılmasının Türkiye'de en kalıcı ve yaygın uygulaması olan BDE hizmetleriyle, öğrencilerimiz bilgisayar ve ders yazılımlarını kullanarak bazı derslerini kendi öğrenme hızlarında ve etkileşimli olarak çalışabilmektedirler.

Sınav Hizmetleri:

Sınav organizasyonu kayıt ve kayıt yenileme işlemleriyle başlar. Kayıt ve kayıt yenileme işlemleri bitirildikten sonra öğrencinin hangi programa kayıtlı olduğu, hangi sınav merkezinde ve hangi derslerden sınava gireceği ve öğrenim dönemi bittiğinde mezun olup olmayacağı gibi çeşitli bilgiler kesin olarak belirlenmektedir.

Büro Hizmetleri:

Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi, ülkenin dört bir yanına ve ülke dışına yayılmış binlerce öğrenciye büroları aracılığıyla ulaşmaktadır. Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi’nde öğrenci işlerini yürütme görevini üstlenen bürolar, İşletme, İktisat ve Açıköğretim Fakültesine kayıtlı öğrencilerin her türlü öğrenci hizmetlerini merkeze gelmeden yürütmelerini sağlamak amacı ile kurulmuştur.Kategori: AÖF

Konular: AÖF Sınav Sonuçları, AÖF SonuçlarıYorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum EkleEn fazla 250 karakter