Araç Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Kurum : MTV - 447

Lütfen PLAKANIZI bitişik giriniz. (Örn: 34HMG34) Dönem alanında ödemek istediğiniz dönemin yılını giriniz. (Örn: 2018)

PLAKA :


TCKN/VKN :


Dönem :

Hızlı ve Pratik
Tek Nokta
Güvenli Ödeme
Faturalarınızı Tek Adımda
FaturaGO ile Kolayca Ödeyin!

Araç Vergisi Sorgulama ile MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) borcunuzu online görüntüleyin. Yukarıda bulunan MTV Borç Sorgulama alanına Plaka, TC Kimlik No ve Ödemek İstediğiniz Yılı girerek MTV borcunuzu görüntüleyebilirsiniz. Dilediğiniz MTV Taksiti seçerek ödemenizi kredi kartı ile FaturaGO üzerinden yapabilirsiniz.

MTV Araç Vergisi Borç Hesaplama

MTV Hesaplama yaparken devreye birden fazla koşullar girer. Yılda 2 defa ödediğimiz MTV’nin borç hesaplaması yapılırken;

- Aracınızın Yaşına

Aracınız ne kadar yeniyse motorlu taşıt vergisi bir o kadar yüksek çıkacaktır. 16 yaş ve üzeri kategorisi en eski arabaları bulunduran kategori olarak araç vergi borçlarının en düşük olduğu dilimdir. 1-3 yaş aralığı ise en yeni grubu temsil ederken bu bölümde bulunan motorlu taşıtlar diğer yaşlara oranla daha yüksek MTV borç ödemesi gerçekleştirir.

- Motor Silindir Hacmi

Taşıtınızın motor silindir hacmi ne kadar güçlü ise Araç Vergi Borcunuz daha fazla olacaktır. 0-1300 santimetre küp aralığında olan araçlar en düşük hacimli kapasitede olarak MTV Taksitleri en az olan taşıtlardır. 4000 santimetreküp ve üzeri motor silindir hacmine sahip araçlar ise en yüksek hacme sahip olup en üst vergi diliminden MTV Hesaplama işlemi yapılır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum Ekle

İsim:

Yorum:

En fazla 250 karakter

Güvenlik Kodu: