E-Vergi Levhası Sorgulama - GİB E-Vergi Dairesi

E-Vergi Levhası Sorgulama

E-Vergi levhası sorgulama ve E-Vergi dairesi işlemleri için Tıklayınız

Gelirler idaresi başkanlığı internet vergi dairesinden sorgulama yapabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden E-Vergi Levhası görüntüleme için buraya tıklayınız. E-Devlet kapısı üzerinden E-Vergi dairesi işlemleri için E-Devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekiyor. E-Devlet üyelik ve şifresi işlemleri için E-Vergi levhası giriş ekranından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

E-Vergi levhası sorgulaması için tüm alanları doldurmalı ve "SORGULA" düğmesine tıklamalısınız. Yalnız sorgulayacağınız kişinin/kurumun ya vergi kimlik numarasını ya da TC kimlik numarasını girmelisiniz. Her ikisini birden lütfen girmemeniz gerekiyor.

Eğer daha önce yaptığınız E-Vergi Levhası sorgulamalarınızı listelemek isterseniz kendi bilgilerinizi ekranın sol kısmında bulunan forma girip "LİSTELE" düğmesine tıklayınız.

İnternet Vergi Dairesi İşlemleri

İnternet vergi dairesi tarafından tarafından E-Vergi sorgulamaları işlemleri için kurumsal kullanım henüz olmamaktadır. Sadece bireysel kullanım amacıyla sorgulama işlemleri yapabiliyorsunuz.

İnternet Vergi Dairesi üzerinden online olarak yapabileceğiniz işlemler aşağıda listelenmiştir.

 SORGULAMALAR
Vergi Kimlik Numarası Sorgulama
E-Vergi Levhası Sorgulama
Dilekçe Sorgulama

MOTORLU TAŞITLAR
Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme
Kredi Kartı İle Ödeme Bilgisi Sorgulama
Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

HESAPLAMALAR
Gecikme Zammı ve Faizi
Gelir Vergisi
GMSİ

SORGULAMALAR
Sicil Bilgileri
Borç Bilgileri
Tahakkuk Bilgileri
Tahsilat Bilgileri
E-Tahsilat Bilgileri
Beyannameler
Yurtdışı Çıkış Yasağı
Gümrük Çıkış Beyannameleri
İşlenemeyen Ödemeler
Ekstre Bilgileri
Pos Bilgileri
B4 Tecil

BİLGİ GİRİŞİ
YMM SÖZLEŞME Bilgileri
e-FATURA
BELGE BASIM Bilgileri
FATURA/ÇEK Bilgileri
112 NO'lu KDV TEBLİĞİ

DİLEKÇELER
Yeni Dilekçe Girişi
Daha Önce Girdiğiniz Dilekçeler

MOTORLU TAŞITLAR
Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme
Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

E-Beyanname

"E-Beyanname" uygulaması yeni bir pencerede açılıyor. Mevcut kullanıcı kodu, parola ve şifrenizle "E-Beyanname" uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz.

İNTERNET VERGİ DAİRESİNE GİRİŞ VE ÜYELİK İŞLEMLERİ

Sorgulama işlemlerine giriş için kullanıcı kodu, parola ve şifre aldıysanız giriş sayfasını kullanarak giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş için gerekli kodları nasıl alacağınız sık sorulan sorular kısmında anlatılmaktadır. Siteye giriş sayfasına ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan "GİRİŞ" düğmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Kullanıcı Kodu ve Şifre İle E-Vergi Dairesi Girişi

E-Vergi Dairesi Giriş sayfasındaki ilk sekme (Kullanıcı Kodu ve Şifre İle) aracılığı ile kullanıcı kodu, parola ve şifre girerek girişyapabiliyorsunuz. Kullanıcı kodu, parola ve şifreden herhangi bir tanesini hatalı girmeniz durumunda hata mesajı ile uyarı veriliyor. 3 defa hatalı girmeniz durumunda kullanıcı kodunuz kilitlenir. Kilidin açılması için 444 0 435 numaralı çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.Mobil İmza İle E-Vergi Dairesi Girişi

E-Vergi Dairesi Giriş sayfasındaki ikinci sekme (Mobil İmza İle) aracılığı ile mobil imzanızı kullanarak giriş yapabilirsiniz.

 

Bu bölümden yapabileceğiniz işlemler: E-Vergi Levhası sorgulama, E-Vergi dairesi işlemleri, vergi borcu sorgulama, E-Vergi Levhası görüntüleme


Kategori: Fatura SorgulamaYorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum EkleEn fazla 250 karakter