TPE Marka Sorgulama - Marka Tescil ve Patent Sorgulama

Online marka sorgulama ve marka takibi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Diğer marka sorgulama işlemleri aşağıda belirtilmektedir.

TPE(Türk Patent Enstitüsü) marka sorgulama ve dosya takibi için Tıklayınız.

TPE Online Hizmetler

TPE online işlemler sayfasından marka sorgulama, araştırma, dosya takibi yapabilirsiniz. Aynı zamanda patent ve tasarım araştırma ve dosya takibi de yapabilirsiniz.

Marka Sorgulama

Marka sorgulama sayfasına girdikten sonra aramak istediğiniz markanın adını, aramanın yapılacağı Nice sınıf kodlarını, bülten numarasını ya da firma adını girmelisiniz. Sadece istediğiniz Nice sınıfları içerisinde arama yapmak için 'Belirtilen Sınıflar' kutucuğunu işaretleyerek Nice sınıf kodlarını aralarında bir boşluk bırakarak girebilirsiniz. Marka adı, firma adı ve bülten numarası alanlarından en az birini yazmak gerekiyor.

Marka Dosya Takibi

İşlemlerini görmek istediğiniz marka dosyanızın başvuru numarasını , evrak numarasını veya tescil numarasını girerek marka dosya takibi yapabilirsiniz.

Marka Başvurusu

E-imza ve mobil imza ile marka başvurusu yapabilirsiniz.

Patent Araştırma

Patent Araştırma sayfasında buluş başlığı, bülten numarası, başvuru numarası, rüçhan numarası, yayın tarihi, başvuru sahibi, buluş sahibi, başvurunun vekili ya da IPC sınıfını girerek arama yapabilirsiniz.

Patent Dosya Takibi

İşlemlerini görmek istediğiniz patent dosyanızın başvuru numarasını veya evrak numarasını girerek dosya takibi yapabilirsiniz.

Patent Başvurusu

E-imza ve mobil imza ile patent başvurusu yapabilirsiniz.

Tasarım Sorgulama

 Tescil numarası, başvuru sahibi, Locarno sınıfı, ürün adı, tasarımcı ya da bülten numarasından sorgulama yapabilirsiniz.

Tasarım Dosya Takibi

İşlemlerini görmek istediğiniz tasarım dosyanızın başvuru numarasını veya evrak numarasını girerek dosya takibi yapabilirsiniz.

Tasarım Başvurusu

E-imza ve mobil imza ile tasarım başvurusu yapabilirsiniz.

Marka Başvurusu

Başvuru Aşaması

E-imza veya mobil imzala işleminden sonra sistem işlem yaparken klavyede ki geri tuşunu kesinlikle kullanmayınız.

Başvuru işlemi bittikten sonra size verilen dosya ve evrak numaranızı mutlaka kaydediniz.

Başvuru Sonrası

Başvurusu sonrasında ki evraklarının sistemin yoğunluğuna göre en geç 20dk sonra "Evrak Görüntüleme" menüsünden ulaşabilirsiniz.

ÇES sisteminde TC. kimlik numarası veya Vergi numarası ile giriş yaptığınızda sadece Marka ile ilgili İtiraz evraklarına ulaşabilirsiniz.

Dosyaya ait evrakları sadece dosya sahibi elektronik imza girişi yaparak görüntüleyebilir.

Marka Alındı Yazıları'na marka başvurunuzun ertesi günü faturası kesildikten sonra "Evrak Görüntüleme" menüsünden ulaşabilirsiniz.

ÇES sistemi üzerinden gösterilen belgelerde problem yaşanmaması ve sorunsuz şekilde başvurunuzun sonlandırılması amacıyla “Acrobat Professional” dışında Acrobat 8 veya sonrası versiyonları kullanınız.
Kategori: Firmalar / Fatura Sorgulama
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.Yorum Ekle


En fazla 250 karakter