Smile ADSL

Smile ADSL Fatura Sorgulama  
Smile ADSL Fatura ve Borç sorgulama ile ilgili bilgiler  
     


Smile Adsl Kampanyaları:
Smile Adsl kampanyaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.


Smile ADSL Kampanyaları
Smile ADSL internet sitesi üzerinden mevcut Smile adsl tarifeleri ve kampanyaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Smile adsl kampanyalarından 24 ay üyelik garantisi vermeniz durumunda çeşitli indirimler sunulmaktadır. Bunlardan bazıları modem hediye, ilk bir kaç ay indirimli üyelik, 24 ay indirimli üyeliktir. D-Smart hizmeti ile birlikte Smile Adsl alabileceğiniz kampanya seçenekleride mevcuttur. Bunların dışında yeni evli paketi, sosyal paket, engellilere özel paket gibi kampanyalarda müşterilerine sunulmaktadır. Yazlığınıza alabileceğiniz birkaç aylık süreli internet paketleride bulunmaktadır. 2, 3 ve 6 aylık olarak sunulan paketlerde kullanım süreniz dolduktan sonra paketiniz iptal edilmektedir. Seçtiğiniz süredeki paket bedelini tek seferde ödüyorsunuz. Smile ADSL tarafından 24 ay taahhüt vermek istemeyen müşterileri için aylık internet paketleride bulunmaktadır. Bu paketlere abone olanlar üyeliklerini diledikleri zaman sonlandırabilmektedirler. Bu durumda faturalarına ekstra bir ücret yansıtılmamaktadır.

Smile TV
Smile Adsl firmasının müşterilerine sunduğu televizyon yayınlarını internet üzerinde seyredebilecekleri hizmettir. İsteizle.com olarakta adlandırılan Smile TV servisi; D-Smart sahipleri dahil herkese açık bir servistir. Siteye üye olan herkes bu servisten yararlanabilir. Smile TV portalından, dizi, film, belgesel, çocuk, eğlence ve spor kategorilerinde birçok ana kategori bulunmaktadır.

Smile ADSL Online İşlemler
Smile Adsl online işlemler merkezinden fatura ve borç bilgilerinize ulaşabilir online fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Smile Adsl online işlem merkezinde fatura sorgulaması yapabilmeniz için kullanıcı adı ve şifrenizin olması gerekiyor. Smile adsl müşteri hizmetlerinde kullanıcı adı ve şifre talebinde bulunabiliyorsunuz.

Müşteri Hizmetleri
444 33 75 numaralı Smile adsl müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Yardım ve Destek
Smile adsl internet sitesinden Smile adsl hattınız ile ilgili karşılaştığınız problemlere çözüm bulabilirsiniz. Yardım portalında Adsl modem kullanıcı kılavuzları, modem sürücüleri gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca fatura, üyelik, adsl sitemi ile ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Smile Adsl müşterisi olak istiyorum. nereden başvuru yapabilirim?
Telefon:  444 33 75
İnternetten: www.smileadsl.com
Kısa mesaj ile: “adsl ad soyad telefon no” yaz, 3270’e gönder
örnek sms: “adsl özer özbek 02126517783”
Başvuru noktaları: smile shop ve ya smile adsl basvuru noktaları

Smile adsl müşterisi olmak istiyorum, su anda satın aldığımda ne zaman kullanabilirim?
Smile ADSL abonelik işlemlerinizi hemen başlatabiliyorsunuz. 3 iş günü içerisinde Smile ADSL hat aktivasyon işleminiz gerçekleştirilecektir. Smile abonelik sözleşmeniz kurulum hizmeti istemediğiniz takdirde anlaşmalı kargo görevlisi tarafından adresinize teslim edilip tarafınıza imzatılacaktır. Kurulum istediğinizde ise yetkili teknik servis tarafından sözleşmeniz teslim edilip imzatılacaktır.

Bölgesel Çalışma durumunda modem ile ilgili işlem yapmalı mıyım?
Dönem dönem bölgenizde yapılabilecek altyapı iyileştirme çalışmaları bağlantınızda kısa süreli kesintilere sebep olabilir. Bu tip durumlarda kesinlikle modeminizi resetlemeyiniz ve modem ayarlarınızı değiştirmeyiniz. Resetlemeniz gerektiğinde sadece modemin elektrik kablosunu prizden çıkarıp yaklaşık 10 sn. sonra tekrar takınız.

Smile adsl abonelik sözleşmesini nereden alacağım/nasıl göndereceğim?
Smile ADSL Abonelik sözleşmeniz kurulum hizmeti istemediğiniz takdirde anlaşmalı kargo görevlisi tarafından adresinize teslim edilip tarafınıza imzatılacaktır. ADSL modem kurulumu istediğinizde ise yetkili teknik servis tarafından sözleşmeniz teslim edilip imzatılacaktır.(Modem kurulum hizmetiücretli olarak yapılmaktadır.)


Başka bir servis sağlayıcıdan adsl abonesiyim. Nasıl Smile adsl abonesi olabilirim?
İnternetinizi smile’a taşımak artık çok kolay , ister bireysel abone, ister kurumsal abone olun internet hizmetinizde herhangi bir kesinti olmadan eski internet servis sağlayıcınızdan hemen Smile ADSL’e geçiş yapabilirsiniz.


Smile Adsl internet erişimi seçenekleri nelerdir?
Limitli ve limitsiz olmak üzere Smile ADSL abonelik paketleri mevcuttur.

Smile Adsl ile internet bağlantısı kurabilmem için gerekli cihazlar/donanımlar nelerdir?
Smile adsl internet bağlantısı için adsl modeme ihtiyaç vardır. Kablolu  adsl modem ve kablosuz adsl modem olmak üzere iki çeşit modem kullanılabilir.

Modemimi nasıl alacağım?
Kampanya dahilinde talep ettiğiniz modemi kullanıma hazır tak-çalıştır modelinde ilettiğiniz adrese teslim edilmektedir. İhtiyacınız olduğu takdirde modem kurulumu için 444 33 75 numaralı gülümseten hattımızdan destek alabilirsiniz.

ADSL modemimin garanti süresi nedir?
Smile adsl aboneliğiniz ile birlikte verilen  adsl modemimizin garanti süresi 2 yıldır.

ADSL Modemim var, nasıl Smile adsl müşterisi olabilirim?
Adsl modeminiz varsa modemsiz kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Bir ADSL modemle aynı anda birden fazla bilgisayarı internete bağlayabilir miyim?
Kablosuz adsl modemli kampanyamızdan yararlanırsanız, kablosuz adsl modem’le sınırsız sayıda diz üstü bilgisayar aynı anda internete bağlanabilir, aynı zamanda da adsl modeminizin 1 masaüstü bilgisayarla da aynı anda kablolu olarak internete bağlanabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarımla kablosuz internet bağlantısı kurabilmem için ek bir donanıma ihtiyacım var mı?
Masaüstü bilgisayarınızla kablosuz internet bağlantısı sağlayabilmeniz için, bilgisayarınız wireless (kablosuz) teknolojiyi desteklemelidir. Masaüstü bilgisayarlarda, kablosuz adaptör temin edildiğinde kablosuz bağlantı sağlayabilirsiniz.


Bağlantı kurduğumda veri gönderme hızım neden daha düşük oluyor?
Adsl bağlantısının en temel özelliklerinden biri veri gönderme ve alma hızındaki farklılıktır (asimetrik). Veri alma hızınız her zaman gönderme hızınızdan yüksek olur. Bu hız ¼ oranındadır. Örneğin 1024 kbps hızın, 256 kbps veri gönderme hızı olur.

Smile Adsl Limitli tarifeli abonelikten yararlanıyorum. Ay içerisinde kullanmam gereken kota miktarı nedir?
Smile ADSL'e abone olduğunuz ay, hattınızın aktif olduğu tarihten ayın sonuna kadar geçen süreye ait gün sayısına göre limitiniz hesaplanmaktadır. Örneğin 4 GB’lık limitli aboneliğiniz ayın 16. gününde aktif oldu ise, ayın bitimine kadar kullanabileceğiniz kota miktarı 15 gün üzerinden 2 GB olacaktır.

Nakil ya da tarife değişikliği yaptırdığım ay içerisinde kullanacağım kota miktarında bir değişiklik olacak mıdır?
Nakil ya da tarife değişikliğini gerçekleştirdiğiniz ay içerisinde kota miktarınız kıst hesabı uygulanarak hesaplanır. Örneğin 4 GB’lik limitli aboneliğinizde, ayın 16. gününde nakil işlemi ya da tarife değişikliği gerçekleşti ise, ayın bitimine kadar kullanabileceğiniz kota miktarı 15 gün üzerinden 2 GB olacaktır.

Smile adsl tarifemi değiştirebilirmiyim?
Tarifenizi değiştirmek için lütfen 444 33 75'i arayınız.

Smile  ADSL Limitli tarife ve limitsiz tarife arasındaki fark nedir?
Kullanım alışkanlığınıza uygun farklı hız ve limitte tercih edebileceğiniz adsl tarifelerimiz bulunmaktadır. Smile limitli tarife ile; her ay abonelik başlangıcında tercih ettiğiniz belirli miktar gb veri alımını kullanırken; limitsiz tarife ile sınırsız ve değişik hızlarda veri alışverişini tercih edebilirsiniz.

Smile ADSL Tarife değişikliği talebinde bulunabilir miyim?
Smile tarife değişikliği taleplerinizi, 444 33 75 numaralı gülümseten hattı arayarak veya bilgi@smileadsl.comadresine e-posta göndererek iletebilirsiniz.

Smile ADSL'de statik ip hizmeti veriyor musunuz?
Statik ip hizmeti satın almak istediğinizde, 444 33 75 smile adsl gülümseten hat’tı arayabilirsiniz.

Smile ADSL yetkili servis talep etmem durumunda ne kadar ücret ödeyecegim ?
Smile Adsl yetkili servis teknik destek hizmeti 25 TL’dir.


D-Smart ile ilgili bilgi için: D-Smart

Kategori:Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum EkleEn fazla 250 karakter