TC KİMLİK NUMARASI SORGULAMA


TC Kimlik Numarasınızı öğrenmek için Tıklayınız


T.C. Kimlik No Doğrulama, Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama, Yabancı Kimlik No Doğrulama, Doğum Yılı ve İkamet İzin / Tezkere No - Çalışma İzin No ile Yabancı Kimlik No Sorgulama, Kişi Bilgileri İle Yabancı Kimlik No Sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

 

Bu bölümden yapabileceğiniz işlemler: TC Kimlik No Sorgulama, No TC Kimlik, TC Kimlik Numarası Sorgulama, Kimlik Bulma, TC Kimlik No sorma, TCKimlik Numarası Sorgulama,

 

Sık Sorulan Sorular

T.C. Kimlik numaramı bulamıyorum, ne yapmalıyım ?
Kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.

T.C. Kimlik No nedir ?
T.C. Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş tek bir sayıdır.

Yabancı Kimlik No nedir ?
Yabancı Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye'de herhangi bir amaçla en az altı (6) ay süreli Yabancılara Ait İkamet Tezkeresi almış olan yabancılara verilmiş tek bir sayıdır.

Mavi Kart (Eski Pembe Kart) Yabancı Kimlik No nedir ?
Mavi Kart (Eski Pembe Kart), doğumla Türk vatandaşı olup da, İçişleri Bakanlığından Türk vatandaşlığından çıkma izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocukları için düzenlenen, 5203 Sayılı kanunla tanınan hakların kullanılmasına ilişkin belgedir. Mavi Kart (Eski Pembe Kart) Yabancı Kimlik No, bu belgeyi alan kişilerin daha önceden kullandığı T.C. Kimlik Numaralarıdır. Ayrıntılı bilgi için http://www.nvi.gov.tr adresinden Bilgi/Hizmet kısmında Mavi Kart (Eski Pembe Kart) bölümüne bakabilirsiniz.


Kategori: Fatura Sorgulama

Konular: TC Kimlik SorgulamaYorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum EkleEn fazla 250 karakter