Turkcell Şifre

Şifre servisi kullanım bilgileri detayları:

Turkcell Şifre Hizmeti

Turkcell tarfından sunulan "Turkcell Şifre" servisi ile pek çok yerli ve yabancı internet sitesine aynı kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak girmenize olanak tanınmaktadır. Turkcell Şifre servisinde Open ID logosu bulunana internet sitelerine Turkcell Şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Turkcell Şifre Abonelik

Turkcell Şifre hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir.

Turkcell Şifresini turkcellid.turkcell.com.tr adresinden alabilirsiniz. Sitedeki kayıt formunu doldurarak Turkcell Şifresini oluşturabilirsiniz.

Turkcell Şifre nedir ?

Turkcell Şifre servisi, Turkcell ve diğer operatör kullanıcılarının yararlanabileceği, Açık-Kimlik (OpenID) kullanabilmeleri için geliştirilmiş bir kimlik sağlayıcısıdır.

Turkcell Şifre ile tek bir kullanıcı adı/şifre tanımlayarak tüm Turkcell ID kullanılan sitelerde başka bir kullanıcı adı/şifre yaratmaya gerek kalmadan Turkcell Şifre'nizle sitelere giriş yapabilirsiniz.

Turkcell Şifre Kullanım Alanları

Turkcell şifresini Open ID logolu internet sitelerinde kullanabilirsiniz. Örneğin: turkcellmuzik.com adresine Turkcell Şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Diğer örnek siteler:

http://www.plaxo.com

http://www.livejournal.com

Turkcell Şifre’nizi bu sitelerde kullanmak için giriş yapacağınız sitede Open ID opsiyonunu seçmek ve turkcellid.turkcell.com.tr/Turkcell Şifre kullanıcı ismi ve şifrenizi girmeniz yeterlidir.

 


Kategori: TurkcellYorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum EkleEn fazla 250 karakter