Turkcell Telefon Yönlendirme Ayarları

Telefonunuzu başka bir telefona yönlendirmek için kullanabileceğiniz Turkcell telefon yonlendirme servisinin kullanımı açıklanmaktadır.

 

Telefon Yönlendirme Ayarları

Turkcell Telefon “Yönlendirme” menüsüne girip, istediğiniz bir numarayı yazarak aramalarınızı başka bir telefon numarasına yönlendireblirsiniz.

Turkcell cep telefonunuza gelen çağrıları başka bir telefon numarasına yönlendirmek için, telefonunuzun menüsünden ya da TURKCELL ekranındayken;

‘Cevap verilememe’ durumunda **61*Telefon numarası#arama tuşu,

‘Ulaşılamama durumunda’ **62*Telefon numarası#arama tuşu,

‘Meşgul olma durumu’ **67*Telefon numarası#arama tuşu,

‘Her koşulda’ **21*Telefon numarası# arama tuşuna basmanız yeterli.
Cevap verilememe durumunda telefonunuza gelen çağrıları istediğiniz sürelere göre de yönlendirebilirsiniz. Bu işlem için telefonunuzdan *61*GSM No** süre# işlemini yapmanız gerekmektedir (süre minimum 5, maksimum 30 saniyedir.)

Örneğin: ‘Cevap verilememe durumunda yönlendirme’ çağrının yönlendirilen numaraya 15 saniyeden sonra düşmesi için aşağıdaki işlem yapılmalıdır: *61*05321245252**15#

Turkcell Telefon Yönlendirme Ücreti

Gelen her arama başına KDV ve OİV dahil 69 KRS olarak üretlendirme yapılır.

Telefon Yönlendirme Ayarları İptal İşlemi

Turkcell Telefon yönlendirmenizi iptal etmek için;
# # 002 # arama tuşu veya sadece ##yönlendirme tipi kodu # arama tuşunu tuşlayabilirsiniz veya Turkcell Online İşlem Merkezi'inden iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell müşteri hizmetlerinden de Turkcell Telefon yönlendirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 


Kategori: Turkcell

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum EkleEn fazla 250 karakter