TUS(Tıpta Uzmanlık Sınavı) Sınav Sonuçları

ÖSYM sonuç sorgulama sayfasından TUS(Tıpta Uzmanlık Sınavı) sınav sonuçunuzu görüntüleyebilirsiniz.

 

TUS Sınav Sonuçlarını öğrenmek için Tıklayınız

 

TUS Sınavları:

TUS SONUÇLARI
İlkbahar Dönemi Ek Yerleştirme Sonuçları

İlkbahar Dönemi TUS Yerleştirme Sonuçları

İlkbahar Dönemi TUS Bilim Sınavı Sonuçları

İlkbahar Dönemi TUS Yabancı Dil Sınavı Sonuçları

Sonbahar Dönemi Ek Yerleştirme Sonuçları

Sonbahar Dönemi TUS Yerleştirme Sonuçları

Sonbahar Dönemi TUS Bilim Sınavı Sonuçları

Sonbahar Dönemi TUS Yabancı Dil Sınavı Sonuçları

 

TUS KAYIT, ATAMA BİLGİLERİ VE GEREKLİ BELGELER
YDUS yerleştirme sonuçlarına göre yerleştirilen bütün adayların, yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından internet aracılığıyla ilan edilecektir. Bu ilan tarihinden bir işgünü sonra başlamak üzere, adayların yerleştirildikleri kurumlara 10 iş günü (1 Temmuz 2011 tarih ve 27981 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik gereği) içerisinde kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Tıpta Uzmanlık Eğitimi programlarına yerleştirilen adaylara ait fotoğraflı yerleştirme sonuç listelerini Sağlık Bakanlığı, Üniversiteler ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi ÖSYM’den edinecekleri şifreleri ile ftp ortamından almaları sağlanacaktır. Üniversite Tıp Fakültelerindeki programlara seçilen adaylar üniversitelere, Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile SB adına üniversite tıp fakültelerindeki programlara seçilen adaylar ilan edilecek belgelerle birlikte Sağlık Bakanlığına, ilan edilen başvuru tarihleri arasında başvurmalıdırlar. Herhangi bir nedenle süresi içinde başvuruda bulunmayan veya eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu durumdaki adaylar yerleştirmeden dolayı kazanmış oldukları tüm haklarını kaybedeceklerdir.
YDUS yerleştirme sonuçlarına göre bir uzmanlık eğitimi programına yerleştirilen adayların hakları yalnız bir sınav dönemi için geçerlidir.
Bir programa yerleştirilen adaylar kazanılan kurumların isteyeceği belgeleri hazırlamak ve ilgili kurumlarca duyurulacak kayıt ve atama kurallarına uymak zorundadırlar. Atamalar esnasında başvuru şartları ile ilgili mevzuata durumları uymayan veya belgelerinin eksik olduğu tespit edilen adaylar, atamalarının yapılması konusunda herhangi bir hak iddia edemezler.
Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleştirilen adaylar; ÖSYM'nin ilanını takip eden 10 iş günü içerisinde, elektronik ağ (internet) üzerinden ilan edilen belge ve formları Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğü, Mithatpaşa Cd. No:3, 06434 Sıhhıye Ankara, adresine elden teslim edecekler yada APS veya özel kargo ile göndereceklerdir.
APS veya özel kargo şirketi ile gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait değildir. Belgelerin teslim edilmesi ile ilgili detaylara, dilekçe örneğine, açıklamalara ve belgeleri eksik olanların listesine "http://www.saglik.gov.tr/SEGM" elektronik ağ (internet) sayfasından ulaşılabilecektir


Kategori: Sınav Sonuçları

Konular: TUS Sınav Sonuçları, ÖSYS, ÖSYM Sınav Sonuçları, AÖF Sınav Sonuçları, KPSS Sınav Sonuçları,Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum EkleEn fazla 250 karakter