Vodafone E-Fatura

Online işlem merkezinden e-fatura talebinde bulunabilirsiniz.

VODAFONE E-Fatura talebi için Tıklayınız

 

Vodafone E-Fatura Hakkında Sık Sorulan Sorular


Vodafone E-Fatura Nedir?
Vodafone E-fatura, faturalarınızın Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde, elektronik imzalı yasal dijital belge olarak oluşturulmasıdır.

Vodafone E-Fatura hizmetini nasıl aktif edebilirim?
Tüm aktivasyon noktalarına başvurarak Vodafone E-Fatura aboneliğinizi aktif edebilirsiniz. (Vodafone Cep Merkez, Kurumsal Satış Kanalları, My Vodafone, Müşteri Hizmetleri, SMS ile E-fatura boşluk e-mail adresinizi yazıp 7048'e gönderek.)


Vodafone E-Fatura hizmetine neden geçmeliyim?
Vodafone ücretsiz Vodafone E-Fatura hizmetini kullanarak aktif bir çevre gönüllüsü oluyorsunuz . Ayrıca Vodafone E-Fatura hizmeti ile birlikte faturaların postada koybolması gibi problemlerden etkilenmez, faturalarınıza daha kolay ulaşırsınız.


Vodafone E-Fatura hizmeti ücretli midir?
Hayır. Vodafone E-Fatura hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.


Vodafone E-Fatura, Sadece Kurumsal Aboneler'e sunulacak bir servis midir ?
Hayır hem bireysel hemde kurumsal aboneler bu servisten yararlanabilir.


Servis Kontörlü Aboneliklerde de kullanılabilir mi ?
Hayır. Fatura hizmeti olduğu için, sadece faturalı hatlar için kullanılabilir.


Vodafone E-Fatura hizmetinde detaylı kullanım faturası alınabilmekte midir?
Vodafone E-Fatura hizmeti normal posta ile almış olduğunuz fatura ile birebir aynıdır. Bu nedenle daha önceden detaylı fatura isteğiniz varsa Vodafone E-Faturanızda detaylı kullanım bilgilerinizi de görüntüleyebilirsiniz.

Vodafone E-Fatura hizmetine geçiş yaptğımda posta ile gönderim devam edecek mi?
Hayır. Yasal e-fatura aboneliğiniz ile birlikte faturanızın posta ile gönderimi iptal edilecektir.


Vodafone E-Faturam ne kadar sürede bana ulaşır?
Faturalarınız kesildikten sonra Vodafone E-Faturalarınız sizlere e-posta ile gönderilecektir. Kurumsal abonelerde ise fatura kesim tarihinden sonra Vodafone E-Faturalarınız MyVodafone'a aktarılacaktır.


Vodafone e-fatura ile nasıl ödeme yapabilirim?
Vodafone E-Faturalarınızı, posta ile gönderilen faturada olduğu gibi cep telefonu numaranızı fatura üzerinde belirtilen anlaşmalı bankalara, Vodafone Cep Merkez'lerine ve PTT şubelerine bildirerek ödeyebilirsiniz.


Vodafone E-Fatura hizmetinde geçmişe dönük faturalarımada ulaşabilir miyim?
Yasal e-faturalarınızı 6 ay geçmişe dönük olarak My Vodafone'dan görüntüleyebilirsiniz.


Vodafone E-Faturalarıma nasıl ulaşacağım?
Bireysel aboneliklerde, Vodafone E-Faturalar müşterilerin vermiş oldukları e-mail adresine düzenli olarak gönderilmektedir. Ayrıca abonelerimiz MyVodafone üzerinden de Vodafone E-Faturalarını görüntüleyebilirler. Kurumsal aboneliklerde, Vodafone E-Faturalar sadece My Vodafone üzerinden görüntülenmektedir.


Vodafone E-Fatura aboneliğinde e-mail adresi değişikliği yapabilir miyim?
Evet, bireysel ve kurumsal aboneliklerde istenildiği zaman e-mail adresi değişikliği yapılabilir. Kurumsal aboneliklerde e-mail adresi, elektronik imzalı faturanız üretildikten sonra Vodafone'un web sayfasından ( My Vodafone'dan) ulaşabileceğiniz bilgisinin e-mail yoluyla gönderilmesi amacıyla kullanılacaktır


Vodafone E-Fatura aboneliği yaptıktan sonra hizmeti iptal edebilir miyim?
E-fatura servisini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu durumda faturalarınızı kağıt baskı olarak almaya devam edeceksiniz.


Bu servise abone olursam mevcut kullandığım tarifelerim de bir değişiklik olacak mı?
Vodafone E-Fatura servisi sadece faturalarınızın digital imzalı olarak sizlere ulaştırılmasını sağlar. Bu nedenle mevcutta kullandığınız tarifenizi etkilemeyecektir.


Vodafonel E-Fatura hizmeti neden/nasıl yasal oluyor?
5070 elektronik imza kanuna göre dijital imza ıslak imzaya eşdeğerdir. Gönderilecek olan e-faturalar da digital imzalı olacağı için yasal olarak kullanılabilecek ve maliye tarafından kabul edilen bir belge olacaktır.

 
Vodafone E-faturanın gerçekten yasal olduğunu ve geçerliliğini nasıl teyit edebilirim?
E-faturanızın geçerliliği T.C. Maliye Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Gönderilecek olan e-faturaların üzerinde T.C Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi başkanlığı elektronik kayıt fatura sistemi logosu yer almaktadır. Fatura ID ve fatura tutarı bilgilerini http://www.efatura.gov.tr/faturasorgula.php adresine giriş yaparak faturanızın geçerliliğini kontrol edebilirsiniz.


Vodafone E-Fatura üzerinde √işareti yerine çarpı işareti var benim faturam yasal değil mi?
E-faturalar Pdf formatında gönderilmektedir. Pdf dosyasında bulunan elektronik imzanın doğrulamasının yapılması için dosya Adobe Reader 8.1.2 veya üstü sürüm açılmalıdır. Vodafone E-Fatura ilk açıldığında faturanın imzalı olduğunu görülmektedir. Fakat bu imzaların geçerliliğini gösterecek Kök Sertifikalarının Acrobat Reader'a tanıtılması gerekmektedir. Bu ibare faturanın elektronik imzalı olduğunu ancak bu imzanın geçerli kök sertifikalarının sistemde bulunmadığını gösterir. Çarpı işareti tıklanır ve yapılacak tanıtma işlemi sonrasında çarpı işareti check işareti şeklini alacaktır.

Kurumsal aboneyim. Vodafone E-Fatura servisine abone olduktan sonra servise yeni numara eklenebilir mi?
Yasal E-fatura servisine abonelik sonrasında da yeni numara eklenebilir. Eklenecek numaraların firma adına kayıtlı kurumsal faturalı hat olması yeterlidir.


Kurumsal aboneyim, şirketimiz tek fatura abonesi Vodafone e-fatura abonesi olabilir miyim?
Tek fatura abonesi olarak da yasal e-fatura abonesi olabilirsiniz.


Kurumsal aboneyim, çok sayıda hattım var hatlarımın Vodafone E-Faturalarını nasıl görüntüleyeceğim?
My Vodafone üzerinden firmanıza kayıtlı telefon numaranızı seçerek o hattınıza ait Vodafone E-Faturayı PDF olarak görüntüleyebilirsiniz.


Kurumsal Aboneyim ve birden fazla hattım var. Faturalarımı tek tek mi görüntüleyebileceğim?
Kurumsal aboneliklerde mevcutta hat bazında Vodafone E-Fatura görüntülenmektedir. Firmanıza ait hatlarınız için tek fatura hizmetine abone olabilir, tek fatura hizmeti sayesinde tek seferde tüm hatlarınıza ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Kurumsal aboneyim, fatura kayıtlarımı dışarıdan bir muhasebe firması tutuyor. Vodafone E-Faturalarımı ona nasıl ileteceğim? Muhasebe kaydı olarak nasıl kullanacağım?
Almış olduğunuz PDF formatında yasal e-faturlarınızı e-mail olarak veya print ederek muhasebecinize teslim edebilirsiniz. Teslim alınan Vodafone E-Fatura normal posta ile ulaşan fatura ile birebir aynı olduğu için yazılı olarak veya bilgisayarınızda arşivleyebilirsiniz.


Kategori: Vodafone
Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum EkleEn fazla 250 karakter