Vodafone Numara Gizleme Servisi Ayarları Yardımı

Vodafone numara gizleme servisi ile ilgili kullanım yardımını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Vodafone Cep telefonunuzun ekranında arandığınız numarayı görmenizi ve aradığınız telefonun ekranında kendi numaranızın, isteğinize bağlı olarak, görünmesini veya görünmemesini(Vodafone Numara Gizleme) sağlar.

Cep telefonunuzun ekranında arandığınız numarayı görmenizi ve aradığınız telefonun ekranında kendi numaranızın, isteğinize bağlı olarak, görünmesini veya gizlenmesini sağlar.

CLIP özelliğiyle arandığınız numarayı cep telefonunuzun ekranında görebilirsiniz. CLIR özelliğiyle aradığınız cep telefonunun ekranında, numaranızın görünmesini isteyebilir ya da engelleyebilirsiniz.

Yaptığınız aramalarda numaranızın görünmesini istemiş olsanız bile, dilerseniz, aramak istediğiniz numaranın başına #31# yazarak, aradığınız kişinin yalnızca o defaya mahsus olarak numaranızı görmesini engelleyebilirsiniz.

Vodafone Numara Gizleme Servisi Ücreti

Vodafone Numara Gizleme Servisi ücretsiz olarak sunulan bir Vodafone Hizmetidir.

Vodafone Numara Gizleme Servisi Telefon Ayarları

#31#0542212123457
Yaptığınız aramalarda numaranızın görünmemesini istemiş olsanız bile, aramak istediğiniz numaranın başına *31# yazarak, aradığınız kişinin yalnızca o defaya mahsus olarak numaranızı görmesini sağlayabilirsiniz.

*31#0542212123457
Bazı cep telefonu markalarında CLIR servisi telefonun ayarlar menüsünden de açılıp kapanabildiğinden, ayrıca bir işlem yapmaya gerek yoktur.

Normalde numaranız görünüyorsa, telefonunuz üzerinden numaramı gizle komutunu verdiğiniz andan sonra yapacağınız tüm aramalar gizli olur.

Cep telefonunuzun menüsünde “numara gizleme/ gösterme” seçeneği varsa, Gizli Numara servisinden yararlanmanız için telefonunuzda bir ayar yapmanız yeterli olacaktır. Menüde yaptığınız bu ayar değişikliği, siz tekrar değiştirene kadar aynı kalır.


Kategori: Vodafone
Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.Yorum EkleEn fazla 250 karakter